Gminne dożynki

Dożynki Gminne na trwałe wpisały się w kalendarz imprez Gminy Gniezno. To piękne, religijno-ludowe, sięgające głębokich tradycji święto, w naszej gminie obchodzone jest po raz drugi. 26 sierpnia 2007 roku gościny uczestnikom dożynek użyczyła Zdziechowa. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęła Msza Święta sprawowana w intencji rolników. Po akcie dziękczynienia za plony i podzieleniu się chlebem, barwny korowód dożynkowy prowadzony przez Starostów Dożynek oraz Bractwo Rycerskie udał się na szkolne boisko sportowe, gdzie odbył się festyn dożynkowy. Na scenie dożynek w programie artystycznym wystąpiły dzieci ze szkół gminnych oraz zespół taneczny "Gnieźnianie". Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Spragnieni znaleźli chwilę odpoczynku w ogródkach gastronomicznych, a najmłodsi skorzystali z przygotowanych dla nich uciech i atrakcji.