COVID - 19 Apelujemy o ostrożność

corona

Szanowni Państwo,

w ostatnich dniach w naszym kraju liczba osób zarażonych chorobą wywołaną wirusem Covid-19 dramatycznie wzrosła. W naszym otoczeniu coraz więcej pojawia się chorych, a początkowe objawy infekcji są  nierzadko niezauważalne przez samych chorych. Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność dbania o zdrowie nie tylko swoje ale również  najbliższych.W szczególności proszę o zainteresowanie się bezpieczeństwem zdrowotnym osób starszych, chorych i samotnych.

Obecny stan epidemii sprawia, że przed nami tygodnie a nawet miesiące, w których będziemy musieli zachować szczególną ostrożność i dbać o zdrowie. Bardzo proszę Państwa aby wszystkie zalecenia służb sanitarnych przestrzegać z należytą dokładnością, zachowywać wszystkie zalecane środki ostrożności  celem zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Na bieżąco będziemy  informować  Państwa jakie komunikaty i zalecenia wychodzą z Rządowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wnioski do Urzędu można:
- wysłać pocztą na adres Urząd Gminy Gniezno, Al. Reymonta 9-11, 62-200 Gniezno lub e-mail: sekretariat@urzadgminy.gniezno.pl
- złożyć za pośrednictwem platformy ePUAP
- wrzucać do specjalnie przygotowanej urny, która znajduje się przy wejściu do budynku Urzędu Gminy.

Aby uniknąć zwiększonego ryzyka zakażeniem, Urząd Gminy Gniezno i jednostki podległe nie będą przyjmowały klientów do odwołania. Urzędnicy będą nadal pracowali, by załatwiać sprawy drogą telefoniczną lub elektroniczną. Decyzja ta ma zwiększyć bezpieczeństwo nas wszystkich.

Bądźcie Bezpieczni.

Maria Suplicka