Sołectwo Jankowo Dolne

Sołectwo Jankowo Dolne zajęło 9 miejsce w Wielkopolsce w III edycji Konkursu "Jeden dzień w sołectwie - przyroda, kultura i tradycja". Konkurs organizowany był przez Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Na konkurs nadesłano 110 prac. Sołectwo Jankowo Dolne jako jedyne reprezentowało Gminę Gniezno, a razem z Rakowem z gminy Czerniejewo, reprezentowało powiat gnieźnieński. Uczestnicy konkursu musieli przygotować potrawę na ciepło wraz z przystawką z wykorzystaniem kaczki. Kaczka na ciepło jak i w formie galartu przygotowana przez reprezentantów Jankowa Dolnego w opinii uczestników konkurs była najlepsza. Nadmienić należ, że każdy z finałowych stołów był wyjątkowy oraz przepełniony kreatywnością. Podczas finału Jankowo Dolne było reprezentowane przez Sołtysa Lecha Tubackiego, Tadeusza Gajdę, Halinę Górną, Dorotę Tubacką oraz Kingę Tubacką. Reprezentantom oraz całemu Sołectwu Jankowo Dolne gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia.

Więcej informacji o Sołectwie Jankowo Dolne

grant_gops