Utrudnienia w ruchu 28.09.2019 r.

Szanowni Państwo!

W dniu 28.09.2019 - sobota, wystąpią znaczne utrudnienia komunikacyjne. Powodem jest impreza sportowa Lubochnia Adventure Race. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Spodziewane utrudnienia w ruchu spowodowane organizacją imprezy sportowej Lubochnia Adventure Race w dniu 28.09.2019 r. w godz. 11:00 -15:00 (sobota) wprowadzone zostaną tymczasowe objazdy. Zmiana organizacji ruchu na czas zawodów dotyczyć będzie:

- droga powiatowa nr 2214P - Gniezno - Osiniec - Szczytniki Duchowne - Wola Skorzęcka - Lubochnia - Krzyżówka,

- droga gminna nr 287028P Kalina - Wierzbiczany,

- droga gminna nr 287008P Jankowo Dolne - Wierzbiczany - Wola Skorzęcka,

- droga gminna nr 287029P Wierzbiczany - Lubochnia,

- droga gminna nr 163 gr. gminy - Wymysłowo,

W związku z utrudnieniami na w/w drogach wprowadzone zostanie:

zamknięcie drogi powiatowej nr 2214P oraz drogi gminnej Jankowo Dolne-Wierzbiczany,Wierzbiczany - Lubochnia - w miejscu zamknięcia drogi ruchem kierować będzie Policja lub osoba uprawniona do kierowania ruchem,

zamknięcie wszystkich pozostałych skrzyżowań po stronie, na której będą uczestnicy imprezy. Skrzyżowania będą pod kontrolą służb organizatorów imprezy: Ochotniczej Straży Pożarnej, harcerzy lub osoby uprawnionej do kierowania ruchem.

Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie. Projekt zamknięcia dróg opracowano na podstawie ustawy „Prawo o ruchu drogowym"( Dz.U. 2018 poz. 1990 z dnia 09.10.2018r.) w porozumieniu z odpowiedzialnymi organami jak również na podstawie projektu organizacji ruchu wykonanym przez Biuro Inżynieryjno-Techniczne.