Informacja o konsultacjach społecznych

Wójt Gminy Gniezno ogłasza konsultacje społeczne dotyczące Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Mnichowo, Osiniec, Piekary, Wierzbiczany w Gminie Gniezno na lata 2019 – 2024

Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Gniezno

Gmina Gniezno realizuje zadanie w ramach projektu „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego", finansowanego całkowicie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania to 84 000,00 zł i obejmuje całkowity koszt projektu.

W ramach tych środków zostaną przeprowadzone szkolenia skierowane do osób powyżej
25. roku życia z pięciu modułów szkoleniowych:
1. „Rodzic w Internecie”,
2. „Moje finanse i transakcje w sieci”,
3. „Działam w sieciach społecznościowych”,
4. „Tworzę własną stronę internetową, blog”,
5. „Rolnik w sieci”.

W szkoleniach będzie mogło wziąć udział 150 mieszkańców gminy, którzy ukończyli 25 rok życia. Projekt angażuje w działania różne grupy wiekowe mieszkańców. Liczymy na duże zainteresowanie szczególnie wśród grupy seniorów.

O terminie i sposobie rekrutacji uczestników szkoleń poinformujemy wkrótce. Rozpoczęcie szkoleń planowane jest na styczeń 2020 roku.