Ostrzeżenie meteorologiczne 25.01.2020

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki powodującej gołoledź.

Ankieta - poziom satysfakcji mieszkańców

Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów” w Łubowie zaprasza do udziału w badaniu ankietowym

Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” V edycja

Gmina Gniezno w partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizuje grant na bezpłatne szkolenia komputerowe. W ramach grantu oferujemy 5 tematów w następujących obszarach:

Rodzic w Internecie
Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w sieci? Szkolenie „Rodzic w Internecie” przeznaczone jest dla rodziców chcących chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami, które wiążą się z korzystaniem z Internetu. W specjalnym kursie poświęconym m.in. zwalczaniu cyberprzestępczości mogą wziąć udział również opiekunowie, nauczyciele, dziadkowie.

Moje finanse i transakcje w sieci
Szkolenie „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczone jest dla osób chcących nauczyć się załatwiać skutecznie swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.

Działam w sieciach społecznościowych
Szkolenie „Działam w sieciach społecznościowych” przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram
i in.) w swojej codziennej pracy i w życiu prywatnym.

Tworzę własną stronę internetową (blog)
Szkolenie „Tworzę własną stronę internetową (blog)” przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub bloga.

Rolnik w sieci
Na szkoleniu rolnicy dowiedzą się - gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu.

Bezpłatne szkolenia są przeznaczone dla osób powyżej 25 roku życia. Zajęcia prowadzone są w 12 osobowych grupach, w terminach dostosowanych do uczestników.

Organizator zapewnia uczestnikom pakiet bezpłatnych materiałów szkoleniowych i innych pomocy dydaktycznych do zajęć, pracę na komputerach przenośnych oraz przerwę kawową.

Termin wstępnej rekrutacji został przedłużony do dnia 20 stycznia. Wnioski można składać w formie papierowej w siedzibie Urzędu Gminy Gniezno (wnioski dostępne są w Biurze Obsługi Klienta), w formie elektronicznej na adres mailowy rekrutacja.gminagniezno@idsl.pl lub pocztą na adres Urzędu Gminy. Formularz zgłoszeniowy do pobrania w wersji elektronicznej https://bit.ly/2QErVqF

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Działanie 3.1. „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.