LII Sesja Rady Gminy

LII Sesja nadzwyczajna Rady Gminy Gniezno odbędzie się w dniu 13 sierpnia 2018 r. o godz 8:00 w sali obrad Urzędu Gminy przy ul. Al. Reymonta 9-11

Działki na sprzedaż

Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych informuje:

Hala sportowa w Zdziechowie prawie gotowa

Trwają prace wykończeniowe w hali sportowej w Zdziechowie. Ich finał będzie również końcem drugiego etap budowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zdziechowie. W budynku hali znajduje się pełnowymiarowa arena sportowa z widownią, zespoły szatniowe z węzłami sanitarnymi, pomieszczenie dla trenerów i sędziów, pokój socjalny oraz magazyny. Na piętrze budynku znajduje sie salka fitness oraz sala rehabilitacyjna i konferencyjna. Wszystkie pomieszczenia w budynku są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obrebie areny sportowej znajduje się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej oraz boiska główne i treningowe do koszykówki i siatkówki. Ekipy budowlane oddadzą budynek inwestorowi jeszcze w tym miesiącu. Po dokonaniu wszystkich niezbędnych "odbiorów" nastąpi oddanie hali do użytku.  Przypomnijmy, że pierwszym etapem realizacji tej inwestycji było wybudowanie i oddanie do użytku nowego przedszkola. Kolejnym etapem, który już się rozpoczął jest budowa budynku szkoły podstawowej oraz budynku głównego. Budynek główny będzie stanowił swego rodzaju centrum administracyjne, usługowe i opiekuńcze dla całego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Zlokalizowana jest w nim administracja szkolna, pokój nauczycielski oraz gabinety psychologa i pedagoga szkolnego oraz gabinety lekarskie. Swoje miejsce znajdzie tu również świetlica, biblioteka, aula oraz stołówka wraz z całym zapleczem kuchennym.