Badania statystyczne GUS

Badanie plonów zbóż oraz rzepaku i rzepiku.

XLII Sesja Nadzwyczajna Rady Gminy

XLII Sesja Nadzwyczajna Rady Gminy odbędzie się w dniu 15 grudnia 2017r. o godz. 14:00 w sali obrad Urzędu Gminy przy al. Reymonta 9-11.

Dobiegają końca prace przy nowym przedszkolu w Zdziechowie. Rok i dwa miesiące trwała budowa tej nowoczesnej, funkcjonalnj i ładnej placówki. W budynku jest 6 sal z zapleczami sanitarnymi i pomieszczeniami magazynowym, 2 sale multimedialne, 2 sale tematyczne oraz salka gimnastyczna z bezpośrednim dostępem do wewnętrznego dziedzińca. W budynku są również pomieszczenia administracyjne, pokój logopedy, psychologa, pokój nauczycielski oraz sale do zajęć dodatkowych. W budynku zlokalizowany jest blok żywieniowy, przygotowujący posiłki dla dzieci . Obiekt będzie ogrzewany kotłownią gazową. Do przedszkola przylega plac zabaw z piaskownicami i innymi urządzeniami służącymi dzieciom do zabawy. Wybudowanie przedszkola  kończy pierwszy etap inwestycji w Zdziechowie. W ramach realizacji etapu drugiego powstaje sala sportowa. Kolejne etapy realizacji obejmują budowę szkoły oraz kompleks boisk sportowych.