XIII Sesja nadzwyczajna Rady Gminy

XIII Sesja nadzwyczajna Rady Gminy Gniezno odbędzie się w dniu 29 sierpnia 2019 r. o godz. 8:00

Świetlice w Gminie Gniezno

Rusza strona internetowa poświęcona wynajmowi świetlic wiejskich w Gminie Gniezno.

Na organizowanym  przez   Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego  spotkaniu noworocznym w dniu 31 stycznia 2019 roku, zaprezentowali swoje umiejętności taneczne przedszkolacy z Przedszkola Gminy Gniezno w Zdziechowie. Dzieci zostały zaproszone przez Radę Powiatu, aby swoim tańcem rozpocząć  uroczystość, która tradycyjnie odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Zespół taneczny powstał w rocznicę 100-lecia odzyskania przez  Polskę niepodległości  i nawiązuje swoim repertuarem do tradycyjnych, ludowych tańców z terenu wielkopolski. W uszycie przepięknych strojów zaangażowana była społeczność  przedszkola, przede wszystkim babcie przedszkolaków. Chociaż dzieci dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sceną, mogą zaprezentować piękne wykonanie kilku tańców wielkopolskich. W przyszłości zespół będzie poszerzał swój repertuar, doskonalił umiejętności i pozyska nazwę, która będzie rozpoznawalna w powiecie gnieźnieńskim.