Wznowienie bezpośredniej obsługi klientów w Urzędzie Gminy Gniezno

Od 25 maja br. obowiązują nowe zasady przyjmowania klientów

Ratujmy pszczoły 🐝🐝🐝 łąka kwietna w Gminie Gniezno 🌼🌼🌼

W ramach działań proekologicznych na rzecz ratowania pszczół przystępujemy do projektu sadzenia "łąki kwietnej". Na łąkach, w ogrodach, na balkonach, w donicach można zasiać rośliny miododajne 🍯 Firma Saatbau przekazała Gminie Gniezno nasiona roślin pod nazwą pszczeli pożytek, z których przygotowaliśmy ok. 450 saszetek dla mieszkańców gminy. Jest to mieszanka roślin miododajnych, które przy sprzyjających warunkach kwitną przez większość miesięcy w roku 🌞 Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie naszej inicjatywy, uprawę roślin i pomoc w ratowaniu najpożyteczniejszych owadów.Wsparcie akcji stanie się także okazją do ukwiecenia najbliższego otoczenia. Nasiona dostępne będą u sołtysów wsi do wyczerpania zapasów.
Składamy podziękowania Maciejowi Smarujowi za pomoc w zorganizowaniu tej szczytnej akcji, a także sołtysom za pomoc w rozprowadzeniu saszetek 👍