Ewidencja zbiorników bezodpływowych

Ewidencja zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków

Kiermasz świąteczny

17 kwietnia, na parterze budynku Urzędu Gminy Gniezno przy ul. Reymonta 9 od godziny 10.00 odbywać się będzie Kiermasz Świąteczny

Strajk w szkołach

Informacja dotycząca strajku w placówkach oświatowych Gminy Gniezno

W Gminie Gniezno udział w strajku zadeklarowały wszystkie szkoły. Do strajku nie przystępuje Przedszkole w Zdziechowie. Z informacji uzyskanych od dyrektorów szkół wynika że egzaminy ósmoklasisty i klas III gimnazjum zostaną przeprowadzone w wyznaczonych terminach. Dyrektorzy szkół zgłosili zagrożenie egzaminu w części dotyczącej języka obcego.
W przypadku rozpoczęcia strajku od dnia 8 kwietnia br. w przedszkolach i szkołach dla dzieci i uczniów, które w tych dniach będą obecne w palcówkach, zostaną  zorganizowane zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Opiekę nad dziećmi i uczniami będzie sprawował personel, który nie przystępuje do strajku. Dla dzieci i uczniów, którzy do tej pory korzystali w placówkach z posiłków i dowozów w okresie strajku  posiłki oraz dowóz i odwóz zostaną zapewnione.
Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach „ Dyrektor zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w szkole lub placówce, a także bezpieczne i higieniczne warunki uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez szkołę lub placówkę  poza obiektami należącymi do tych jednostek”.
Sytuacja związana z planowanym strajkiem i organizacją opieki nad dziećmi i uczniami  w placówkach oświatowych jest na bieżąco monitorowana przez organ prowadzący. Informacji o terminie zakończenia strajku i rozpoczęcia zajęć dydaktycznych należy zasięgać u dyrektorów placówek oświatowych.