Chór „Imo Pectore” wystąpił podczas promocji habilitacyjnych i doktorskich UAM w Poznaniu

W piątek 14.06.2019r Chór „Imo Pectore" Szkoły Podstawowej w Zdziechowie, miał okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne w Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tego dnia bowiem odbywały się promocje habilitacyjne i doktorskie Wydziału Studiów Edukacyjnych.

Koncert podczas uroczystości uwieńczył całoroczną pracę zespołu, obfitującą w wiele sukcesów w roku szkolnym 2018/2019. Najważniejsze z nich to: udział w Narodowym Śpiewaniu podczas listopadowego koncertu w Filharmonii Kaliskiej, Złote Pasmo Regionu Wielkopolski Wschodniej Ogólnopolskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019 oraz Dyplom Złoty VIII Konkursu dla Chórów Szkolnych „Śpiewająca Wielkopolska" 2019.

Zespół pod kierunkiem Agnieszki Ciesielskiej - Pawlak jest jedyną dziecięcą grupą śpiewaczą powiatu gnieźnieńskiego uczestniczącą w Akademii Chóralnej. Projekt ten promujący chóralistykę i śpiew w szkołach podstawowych i średnich jest kontynuacją działań Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska".