Gmina Gniezno organizuje wyjazd na Air Show do Radomia

Gmina Gniezno oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zdziechowie organizują dla mieszkańców gminy wyjazd na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2023 w Radomiu, które odbędą się w dniach 26-27 sierpnia 2023 roku.
W tym roku NOWOŚĆ - pokaz kunsztu pilotażu po zmierzchu! Atrakcją będą też wojskowe statki powietrzne wspierane przez lotnictwo Aeroklubu Polskiego. Akrobacje uatrakcyjnią widowiskowe flary i pokaz pirotechniki. Podczas pokazu zaprezentują się najlepsi polscy lotnicy. Swoją obecność zadeklarowali także Niemcy, Brytyjczycy, Włosi, przedstawiciele Emiratów Arabskich i Holandii. Zaproszenia wysłano do 34 krajów! Atrakcja dla widzów będzie najnowszy nabytek Sił Powietrznych samolot FA-50 z biało-czerwoną szachownicą.
W pokazach zobaczymy m.in. myśliwce, transportowce czy śmigłowce. Dla miłośników militariów przygotowana zostanie także wystawa statyczna obejmująca sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Wyjazd odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2023 r. (sobota) we wczesnych godzinach rannych. Miejsce zbiórki – parking przy Centrum Handlowym MAX przy ul. Sobieskiego 17.
Koszt biletów: 30 zł ulgowy oraz 60 zł normalny. Każda osoba dodatkowo ponosi koszty przejazdu autokarem – koszt na 1 osobę wynosi 100 zł. Czas przejazdu w 1 stronę wynosi ok. 4h dlatego można zaopatrzyć się w lekki prowiant. Na miejscu będą postawione różne punkty gastronomiczne dlatego proszę zaopatrzyć się w gotówkę. Na zgłoszenia czekamy do 19 maja br. (tj. piątek).

Zgłoszenia oraz dodatkowe informacje pod numerami telefonów:798 904 476, 606 225 937, 61 424 57 53.
Więcej o wydarzeniu na stronie https://airshow.wp.mil.pl/