Karta Dużej Rodziny

Od 1 stycznia 2019 r.  wszedł w życie przepis dający możliwość przyznania Karty Dużej Rodziny na mocy ustawy z dnia 5 grudnia 2014r.  (Dz.U. Z 2017 r. poz. 1832, z późn.zm.) tym rodzicom, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie, co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku. Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Do zniżki na przykład na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni czy w końcu zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa. Posiadanie Karty ułatwia dużym rodzinom dostęp do rekreacji i obniża koszty codziennego życia. Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania lub dużo sprawniej i szybciej za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl). Na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie   znajduję się wzór wniosku Karty Dużej Rodziny. Pracownicy zajmujący się obsługą Karty Dużej Rodziny:
Agnieszka Krysztofiak tel. kontakt.  61 424 57 67
Małgorzata Grobelna tel. kontakt. 61 424 57 70