Szkolenie - bioasekuracja przed wniknięciem wirusa ASF

POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII W GNIEŹNIE
Dariusz Nowaczyk

Nasz znak: ChZ.5105.79.2023

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gnieźnie zaprasza na szkolenie dotyczące realnego zagrożenia epizootycznego związanego z wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń, które odbędzie się dnia 13 kwietnia 2023 r. o godzinie 10:00 w sali świetlicy wiejskiej w miejscowości Piekary przy ul. Poziomkowej 32C. Szkolenie będzie prowadzone przez pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Gnieźnie, którzy przedstawią aktualną wiedzę na temat sytuacji epizootycznej ASF. Tematyka szkolenia będzie skoncentrowana na bioasekuracji przed wniknięciem wirusa do gospodarstwa jak również na sposobach postępowania w przypadku stwierdzenia wystąpienia choroby u dzików i w stadzie świń.

Do udziału zaproszeni są przedstawiciele urzędów i władz samorządowych hodowcy i przewoźnicy trzody chlewnej oraz pasz, ponadto wszystkie zainteresowane osoby i instytucje mające kontakt lub udział na jakimkolwiek etapie przy działaniach związanych z trzodą chlewną, dzikami lub żywnością pochodzenia zwierzęcego.

asf